• 44444444 -021 دفتر مرکزی

تعمیر جاروبرقی بوش

 

 

تعمیر جاروبرقی بوش

تعمیرگاه تخصصی جاروبرقی بوش آماده ارائه خدمات تعمير جارو برقي بوش با بهترين کيفيت و سريع ترين زمان ممکن در تهران  مي باشد. تعمیرگاه  مجاز جاروبرقی  بوش (BOSCH) سال هاي زيادي است که پشتيباني و خدمات دهي به برند بوش به عنوان يکي از با کیفت ترین  محصولات لوازم خانگي را بر عهده دارد و توانسته است در طي سال‌ها کار در اين زمينه خاطره خوبي را از خدمات دهي در ذهن مشتريان خود ثبت کند. اين مرکز با داشتن متخصص‌ترين و با سابقه ترين تعميرکاران جارو برقي بوش در سراسر تهران توانسته است گام به گام با فناوري روز دنيا کار سرويس و تعمير جارو برقي بوش را در تمامي تعميرگاه هاي مجاز بوش عهده‌دار شود.

 

 مشکلات متداول جاروبرقی بوش :

1. مکش جاروبرقی کم شده است

2. صدا زیاد جارو برقی بوش

3. بوی سوختگی جاروبرقی بوش

4. خاموش شدن بعد از چند دقیقه کار کردن جارو برقی 

5. خراب و مسدود شدن فیلتر های ورودی 

6. شکستگی لوله و اتصالات جاروبرقی 

7. عمل نکردن ولوم کم و زیاد جارو برقی بوش

 

تعداد زیادی از مشتریان با ما تماس می گیرند و علت زیاد شدن صدای جارو برقی خود را می پرسند. معمولا این مشکل به دلیل درست کار نکردن موتور جاروبرقی می باشد که این خود چند دلیل دارد که ما برای شما عزیزان شرح می دهیم.

الف. کيپ شدن فيلتر ها و عايق دور موتور فيلترهاي جاروبرقي الزاما هر 6 الي 12 ماه يکبار بايد تعويض شود در صورت تعويض نکردن به موقع فيلترها موتور تحت فشار بيشتري کار مي کند و باعث  زیاد شدن صدای جاروبرقی و در آخر خراب شدن اين قطعه مي شود.

ب. درست قرار ندادن پاکت در محل استقرارش باعث مي شود گرد و خاک به جاي اينکه وارد پاکت شود به بيرون آن کشيد شده مستقيما پس از برخورد به فيلترهاي ورودي بخشي از آن وارد موتور شده و بخش بيشتر آن به فيلتر چسبيده و انباشته مي شود. و باعث مسدود شدن فيلتر ورودي و در نهايت تحت فشار کارکردن موتور جارو برقي مي شود که صداي زياد به همراه مکش کم را به دنبال دارد.

ج. مسدود بودن مسير لوله و اتصالات باعث مي شود که موتور جاروبرقي تحت فشار کارکند و پس از مدتي در اثر گرم شدن بيش از حد موتور، بلبرينگ ها به صدا افتاده و در نهايت باعث سوختن موتور مي شود.

د. ورود آب و مايعات به موتور دستگاه باعث ايجاد جرقه بيش از حد در بخش موتور دستگاه مي شود. که تغيير صداي جاروبرقي را به دنبال دارد. نهايتا در اثر عبور جريان الکتريکي بالا سيم پيچي، موتور مي سوزد.

 

هر کدام از موارد بالا باعث ايجاد اختلال در روند کارکردن طبيعي موتور جاروبرقي مي شود در صورت آسيب رسيدن به موتور جاروبرقي دو راه حل براي برطرف کردن مشکل وجود دارد.

1. موتور سرويس يا تعمير شود

2. موتور تعويض شود.

ازکجا بفهميم که موتور جاروبرقي قابل تعمير است؟

براي مواردي که جاروبرقي به کارگاه آورده مي شود. با تست جريان الکتريکي مي توان متوجه شد که موتور آن قابل تعمير است يا نه.

اگر هنگام تست جريان، موتور بيش از 9 يا 10 آمپر جريان بکشد به بخش روتور(کلتور) موتور آسيب جدي رسيده است و بهترين کار تعويض موتور مي باشد. اگر عليرغم صداي زياد جريان عبوري از موتور کمتر از 9 آمپر باشد، موتور قابل تعمير است، يعني با تعويض بلبرينگ ها ، پروانه و ذغال ها، موتور به حالت طبيعي خود بر مي گردد. بديهي است که هزينه تعمير موتور نسبت به تعويض آن به مراتب کمتر است. امکان تعويض روتور هم براي موتورهاي سوخته وجود دارد اما چون هزينه آن با تعويض کامل موتور تفاوت چنداني ندارد تعويض روتور پيشنهاد نمي شود.

لازم به ذکر است که در صورت خرابي موتور از بازکردن دستگاه جدا خود داري فرماييد و جهت تعمير جاروبرقي با شماره هاي کارگاه تخصصي تماس بگيريد. باز شدن دستگاه توسط افراد غير متخصص باعث رسيدن آسيب بيشتر به آن مي شود و بعضا هزينه هاي بالاتري را به دنبال خواهد داشت.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید